Ostaš


Až kam?
Ostaš
Přírodní rezervace Ostaš, vyhlášená roku 1956, se nachází ve vrcholové části stolové hory Ostaš s výškou 700 m. Ostaš se dělí na Horní labyrint a Dolní labyrint a turistický okruh návštěvníkům nabízí pohledy na rozmanitou soustavu skal, jeskyní, chodeb a další bizarní útvary. Na vrcholu Ostaše skály tvoří náhorní plošinu. Tyto skalnaté výchozy a vrcholová Frýdlantská skála vyniknou pěknými výhledy do broumovského a polického okolí. Ostaš stejně jako okolní města poskytoval lidem úkryt v dobách útlaku a ohrožení, proto se ve skalách setkáme se Slují českých bratří. Z dalších významných skalních útvarů zmíníme například skalní útvar Zrádce, Mohylu smrti, Čertovo auto, nebo Zbrojnoše se skupinou Medvědů.

Kočičí hrad
Kočičí hrad
Dolní Ostaš
Dolní Ostaš


Vyhlídkový okruh je značen modrou turistickou značkou. Ke Sluji českých bratří a do Kočičích skal vede zelená značka, k Samaritánskému prameni pak značka modrá.

Pod Ostaší je parkoviště dostupné z Police nad Metují, nedaleko od vstupu do skal se nachází restaurace se zahrádkou. Přes zimu bývá otevřeno pouze o víkendech.

Inzerce:

Penzion Selský dvůr - ideální bod pro výlety do celého Broumovska
Klidné místo, polosamota. Vybavené apartmány a dvoulůžkové pokoje. Bohaté snídaně nebo vlastní stravování. Stranou od turisticky rušných lákadel našeho kraje.

Chatová osada a kemp Ostaš
Celoroční ubytování v chatách v CHKO Broumovsko. V areálu je vlastní restaurace,občerstvení s letní terasou, plocha pro stanování, hřiště, ohniště, dětská skluzavka, houpačky, kolotoč, ruské kuželky, parkování aut zdarma.
© 1999-2015 Netinvent studio, s.r.o.
Partnerem stránek je Toma natura

Zavřít obrázek